Event Information

Upcoming | Archive: 2022 2021 2020 2019
 • Sat
  02
  Nov
  2019

  Koncert cross-art Muzyka i Architektura: Miasta/Porty

  18:00

  Cmentarz Żydowski w Bielsku-Białej

  Cieszyńska 92, 43-300 Bielsko-Biała

  MIASTA:PORTY to projekt, którego bezpośrednią inspiracją stała się rocznica stylu Bauhaus oraz powstanie miast Gdyni i Tel Awiwu, dwóch całkiem nowych miejskich aglomeracji opartych na architekturze bauhaus oraz idei białych miast nadziei. Ich usytuowanie nie jest przypadkowe: to spełnienie wizji o tworzeniu sieci komunikacji, portów, które są miejscem przecięcia się szlaków ludzkich migracji. Motyw konstruowania i architektury jest tu wiodący – ReVerb Ensemble zabiera odbiorców w podróż wizualno-muzyczną, gdzie motyw budowania i przestrzeni znajduje swój wyraz m.in. w topofonicznym utworze czy zmiennym ułożeniu muzyków wplecionych pomiędzy publiczność.

  Utworom towarzyszą wizualizacje stworzone przez artystę Tomasza Głodka oraz narrator-przewodnik, który spaja muzyczne fragmenty w jedną historię – opowieść o procesach tworzenia, nadawaniu kształtów ideom.

  Przed koncertem odbędzie się rozmowa kompozytora ze znawcą architektury. W interaktywny sposób pokażemy co wspólnego ma architektura i kompozycja muzyczna.


  Projekt powstaje przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Bielsko-Biała